موتور جستجوگر روسی یاندکس الگوریتم های جستجوی خود را به منظور شناسایی دقیق تر جستجوهای کاربران به روزرسانی کرد.

یاندکس هوش مصنوعی رتبه بندی خود از نسخه پالخ (Palekh) به ورژن کورولیوف (Korolyov) را به روزرسانی کرد. در نسخه قبلی یعنی پالخ هوش مصنوعی فقط توانایی تحلیل عنوان را داشت که در این ورژن جدید رنک برین توانایی آنالیز محتوای کامل صفحات را خواهد داشت.

کورولیوف از شهرهای صنعتی روسیه است که در استان مسکو واقع شده است. در زمان اتحاد جماهیر شوروی این شهر قلب ساخت سلاح های ضد هوایی و ضد تانک بوده که اکنون هم جز مناطق ساخت تسلیحات نظامی روسیه به حساب می آید. شهر کورولیوف اکنون مرکز کنترل موشکی روسیه است.

این نسخه جدید 2 برتری نسبت به ورژن قبلی دارد :

  _ تحلیل کامل محتوای صفحه وب نسبت به نسخه قبلی که فقط عنوان صفحه را تحلیل می کرد.

  _ کورولیوف برای تعداد بیشتری از صفحات نسبت به پالخ اجرا می شود. (200 هزار vs به 150 جستار جستجو)

ورژن پالخ تلاشی از سوی موتور جستجوگر یاندکس برای رقابت با RankBrain گوگل بود که حالا وضعیت با ارائه کورولیوف بسیار بهتر شده است. کورولیوف به دلیل تحلیل کامل صفحات وب می تواند دقیق تر الگوی رفتاری و سلیقه کاربران را تشخیص دهد. هم چنین ورژن کورولیوف می تواند تعداد بیشتری دایکیومنت را در واحد زمان تحلیل و آنالیز کند.

داده ها از یاندکس تولوکا (پلتفرم منابع انبوه با اشل بزرگ) از این پس با یاندکس ماتریکس نت (الگوریتم الویت دار کمپانی) در ارتباط خواهد بود.

یاندکس از یاندکس تولوکا استفاده خواهد کرد تا بتواند به آنالیزها و ارزیابی های بشری محتوای وب دسترسی داشته باشد تا با استفاده از این داده ها الگوریتم های ماشین یادگیری را پرورش دهد.